Ospalý s Vítovou ovládli triatlon v Opavě

Model Obaly, Opava - Třetí díl Českého poháru v olympijském triatlonu hostila Opava. Závod s názvem MODEL Triatlon Opava ve velkém vedru ovládli Filip Ospalý a Linda Vítová. K trati pořadatelé povolali i hasiče, kteří díky čerpadlu a sprše chladili sportovce. S osvěžením triatlonistů pomohli i místní lidé. Ti ze svých zahrádek vytáhli hadice a kropili závodníky.

V Opavě se bojovalo na tratích 1,5 kilometru plavání, 44 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Závod přilákal stejně jako loni skoro tři tisícovky diváků, kteří využili krásného letního počasí k příjemnému dni u opavského Stříbrného jezera a udělali závodníkům parádní atmosféru.

„Každý, kdo úspěšně dokončil tento závod, si zaslouží gratulaci. Hlavně junioři a dorostenci toho měli dost, protože startovali krátce po poledni," uvedl vítěz hlavního závodu a úřadující mistr Evropy ve středním triatlonu Filip Ospalý.

Hlavní závod startoval ve 14:30 a na startu stála skoro stovka sportovců. Plavání podle očekávání vévodil Jakub Powada. Ospalý s ním držel krok jen k první bóji. „Jeho tempo na mě bylo příliš vysoké, schoval jsem se za Pavla Patáka, kterého jsem pak ve druhém okruhu na čele naší skupinky vystřídal," vyprávěl Ospalý. Powada skupince pronásledovatelů nadělil na 1500 metrech plavání 50 sekund.

Cyklistika se jela ve čtyřech okruzích, měřila 44 kilometrů a závodníky zavedla i do Polska. V prostřední disciplíně nejprve Ospalý dojel Powadu a postupem času si díky rychlému tempu začal budovat náskok.

V běhu už se moc pořadí neměnilo, jen rozestupy. Na prvních dvou místech doběhli závodníci Ekol Teamu. Zvítězil Filip Ospalý před vítězem Czechmana Ladislavem Dvořákem. Největším překvapením závodu bylo třetí místo mladíka Štěpána Krátkého.
Závod žen se stal kořistí Lindy Vítové, za kterou na druhém místě doběhla Pavlína Švadlenková. Třetí místo obsadila Lenka Fanturová.